Zakładamy, że mamy przygotować koszulki z własnym nadrukiem dla trójki uczestników imprezy o nazwie "Tour du Mont Blanc". Na koszulkach ma znaleźć się motyw graficzny zawierający widok na Mont Blanc oraz oraz imię uczestnika. Dwie uczestniczki mają na imię Anna, a uczestnik to Adam. Przygotujemy teraz wspólny motyw graficzny, a personalizacja koszulek nastąpi dopiero przy składaniu zamówienia. Jesteśmy jeszcze przed wyjazdem na wyprawę, wobec tego że nie mamy jeszcze własnych zdjęć w masywem Mont Blanc. Nic nie szkodzi. Wyszukujemy odpowiednie zdjęcie na stronie https://pixabay.com. Serwis ten, to jeden z wielu, które zezwalaja na bezpłatne korzystanie z ich zdjęć udzielając odpowiedniej licencji.

Znajdujemy następujące zdjęcie:
Zdjęcie masywu Mont Blanc pobrane bezpłatnie z serwisu internetowego wybrane do projektu nadruku na koszulce
Zdjęcia masywu Mont Blanc pobrane bezpłatnie z serwisu internetowego

Mankamentem tego zdjęcia jest widoczny w pierwszym planie sprzęt rolniczy, który w projekcie naszego nadruku jest nieporządanym detalem. Za pomocą dowolnego edydota (np. PAINT) wybieramy mniejszy fragment zdjęcia.

Fragment zdjęcia masywu Mont Blanc wybrany do projektu nadruku
Fragment zdjęcia wybrany do projektu nadruku

Zaprojektowanie koszulki z własnym nadrukiem nie wymaga posiadania specjalnych programów do obróbki grafiki, bo można użyć darmowych rozwiązań dostępnych w internecie. Na przykład, na stronie https://pixlr.com znajdujemy edytor PIXLR EDITOR. Z pierwszego menu wybieramy opcję "Otwórz obrazek z komputera" i wskazujemy na pobrane na nasz komputer zdjęcie masywu Mont Blanc. Otwiera się menu zawierające dziesiątki narzędzi. Z opcji "Filtr" wybieramy "Winieta". W okienku z parametrami zmieniamy kolor obramowania na biały i "wielkość" na 100.

Ekran roboczy darmowego edytora do obróbki grafiki podczas pracy nad zdjęciem masywu Mont Blanc wybranego do projektu nadruku
Ekran roboczy darmowego edytora do obróbki grafiki po wybraniu opcji "Filtr" i "Winieta"

Przyciskamy "OK", a następnie opcjami "Plik" i "Zachowaj" pobieramy zmienione zdjęcie na nasz komputer. Efekt dotychczasowej pracy jest następujący.

Projekt nadruku za zdjęciem masywu Mont Blanc powstały w darmowym edytorze  do obróbki grafiki
Projekt nadruku powstały w darmowym edytorze do obróbki grafiki

Teraz chcielibysmy do projektu koszulki z własnym nadrukiem dodać tekst. Zaawansowane narzędzia do formatowania tekstu znajdziemy np. na stronie: https://picfont.com. W edytorze znajdziemy dziesiatki czcionek, w tym sporo imitujących pismo odręczne. Tekst mozna wykrzywiać, obracać, dodawać cienie i przeźroczystość. Można pracować z wieloma polami tekstowymi nadając im wspólne lub rozłączne cechy.

Ekran roboczy darmowego edytora do formatowania tekstu podczas pracy nad zdjęciem masywu Mont Blanc wybranego do projektu nadruku
Ekran roboczy darmowego edytora do formatowania tekstu

Wczytujemy nasze zdjęcie, umieszczamy pod nim efektowny zaokrąglony napis i pobieramy z powrotem na nasz komputer.

Gotowy projekt nadruku powstały w efekcie pracy z darmowymi edytorami obróbki grafiki i tekstu nad zdjęciem masywu Mont Blanc
Gotowy własny projekt nadruku na koszulkę powstały w efekcie pracy z darmowymi edytorami obróbki grafiki i tekstu

Tak dokończylismy zasadniczy motyw koszulki z własnym nadrukiem. Jej personalizacja nastapi już na stronie koszulnik.pl, gdzie zamawiając kilka koszulek, do każdej dodamy imię jej przyszłego właściciela.