Zakładamy, że mamy przygotować koszulki z własnym nadrukiem dla trójki uczestników imprezy o nazwie "Tour du Mont Blanc". Mamy już wspólny element graficzny, którym jest owal o wycieniowanych krawędziach zawierający widok na Mont Blanc oraz podpis z nazwą imprezy. Będziemy teraz zamawiali trzy koszulki z własnym nadrukiem o różnych rozmiarach z imionami uczestników. Dwie uczestniczki mają na imię Anna, a uczestnik to Adam.

Po otwarciu strony https://www.koszulnik.pl i wybraniu przycisku "Zaprojektuj koszulkę" przenosimy sie na następujący ekran:

Pierwszą czynnością, którą wykonamy, to wybór wielkości koszulki. Niech to będzie damska w rozmiarze "L". Następnie wczytujemy plik z przygotowanym projektem nadruku. Klikamy w przycisk "Wybierz plik", wybieramy przygotowany plik i w miejscu sympatycznego kotka pojawia się nasz projekt. Chcemy umieścić na koszulce imię uczestniczki. W polu tekstowym, gdzie widnieje napis "jestem kicia", wpisujemy "Ania". Wybieramy kolor i krój czcionki. Suwakami znajdującymi się wokół rysunku koszulki ustalamy miejsca, gdzie ma się znaleźć napis i grafika oraz i ch wielkość. Maksymalna wielkość nadruku na koszulce w łasnym nadrukiem to pole o rozmiarach 34cm * 34cm. Zadrukowanie tak dużego obszaru może nie być odpowiednie dla koszulek rozmiarów "S" i "M". Rysunek koszulki umieszczono na tle kwadratu o boku długości 1 metra wraz z siatką z podziałką co 10 cm.

Gdy uznamy, że projekt naszej koszulki z własnym nadrukiem jest gotowy, przyciskamy znajdujący się na dole ekranu przycisk "Dalej - Pokaż projekt".

Przyciskiem "Wróć - Popraw projekt" możemy wrócić do poprzedniego ekranu i poprawić projekt, lub przyciskiem "Dalej - Rozmiary i ilości" przejść do dalszych czynności. Wybieramy "Dalej - Rozmiary i ilości".

Gdybyśmy zamawiali tylko jedną koszulkę, to przeszlibyśmy przyciskiem "Dalej - Dane do wysyłki" od razu do następnego kroku, ale my zamówimy teraz koszulkę dla drugiej Anny. W tym celu użyjemy znajdującxego się bezpośrednio pod koszulką przycisku "Wybierz dodatkowy rozmiar". Pojawi się lista. z której wiebieramy rozmiar "S".

Teraz pozostaje nam zamówić koszulkę dla Adama. Użyjemy przycisku "Wróć - Kolejny projekt". Wykonujemy projekt z napisem "Adam" i w konsekwencji mamy przygotowane zamówienie trzech koszulek z własnym nadrukiem. Na zamówienie składają sie dwa projekty nadruku, oddzielny dla Adama i wspólny dla uczestniczek o imieniu Anna.

Wreszcie przyciskamy "Dalej - Dane do wysyłki". Pojawia się formularz, na którym wybieramy sposób dostarczenia przesyłki. W przypadku, gdy wybierzemy dostawę do paczkomatu, dodatkowo pojawi sie pole służące do odszukania paczkomatu. Na tym samym ekranie wypełnimy jeszcze pola danych adresowych koniecznych do zaadresownia i wystawienia faktury. Po uzupełnieniu wymaganych danych na dole okranu pojawi sie przycisk "Dalej - Złóż zamówienie".

Wybierając ten przycisk przechodzimy do ekranu, który pokazuje treść zamówienia na koszulki z własnym nadrukiem wraz z danymi adresowymi. Wymagane jest zaznaczenia pól, które potwierdzą zgodę na nasze zasady ochrony danych osobowych, akceptację zamówienia oraz potwierdzają posiadanie praw autorskich do grafik i tekstów zawartych w projekcie nadruku na koszulkę.

Przycisk "Dalej - Zamawiam z obowiązkiem zapłaty" przenosi nas do ekranu, który zawiera informację o przesłaniu na wskazany w zamówieniu adres e-mail wiadomości z linkiem weryfikacyjnym.

Zamawiający powinien teraz w ciągu godziny potwierdzić zamówienie klikając w link weryfikacyjny znajdujący się w przesłanej wiadomości.

Oprócz linku weryfikacyjnego, przesłany jest też link do sprawdzenia przesłanych projektów nadruku.

Po wybraniu linku weryfikacyjnego następuje otwarcie strony z treścią zamówienia i danymi do wykonania przelewu. Jednocześnie wysyłana jest wiadomość o tej samej treści na adres e-mail Zamawiającego koszulki z własnym nadrukiem.

Teraz już wystarczy dokonać przelewu na konto wskazane w powyższym formularzu i oczekiwać przesyłki z zamówionymi koszulkami z własnym nadrukiem.