Usuwanie tła może polegać na zmianie koloru tła na biały lub na nadaniu tłu przezroczystości. Nie ma to znaczenia, gdy projekt koszulki z własnym nadrukiem tworzony jest z jednego zdjęcia. Co innego, gdy chcemy połączyć dwa zdjęcia jak w przedstawionym niżej przykładzie.

Połączenie dwóch zdjęć z efektem przezroczystości - gotowy projekt nadruku do umieszczenia na koszulce
Połączenie dwóch zdjęć z zastosowaniem efektu przezroczystości

Zdjęcie rodzinki zostało poddane obróbce za pomocą edytora ze strony https://www199.lunapic.com. Wybierając opcje: "Edit" - "Magic Wand" zaznaczano obszary i usuwano je przyciskiem "Cutout". Na koniec zapamiętano wyczyszczone zdjęcie w formacie PNG. Format, z jakim zostało zapamiętane zdjęcie, jest bardzo ważny, ponieważ tylko format PNG zapamiętuje efekt przezroczystości. Zapamiętanie zdjęcia w innym formacie, spowoduje zamianę obszarów przezroczystych na kolor czarny lub biały.

Zdjęcie rodzinki z przezroczystym tłem
Zdjęcie rodzinki z przezroczystym tłem. Zdjęcie zapamiętane jest w formacie PNG.

Przygotowane zdjęcie rodzinki połączymy teraz z tłem przedstawiającym krajobraz polinezyjskiej wyspy. Operację można wykonać w edytorze https://www199.lunapic.com. Najpierw wczytujemy zdjęcie tła, a następnie za pomocą opcji: "Effect" i "Blend Two Images" łączymy ze zdjęciem rodzinki. Dla uzyskania miękkości połączenia dwóch zdjęć, dobieramy parametrami opcji "Edge Fade Pixels" obszar rozmycia krawędzi nakładanego zdjęcia. Na koniec, dla uzyskania zaokrąglonych rogów, zastosowano opcje: "Borders" i "Rounded Border". Projekt koszulki z własnym nadrukiem zapamiętano w formacie PNG, dzięki czemu zaokrąglone rogi zostały przezroczyste.

Koszulka z własnym nadrukiem - rodzinka w krajobrazie polinezyjskiej wyspy
Koszulka z własnym nadrukiem - rodzinka w krajobrazie polinezyjskiej wyspy.