Załóżmy, że mamy jakieś własne zdjęcie, które ma się stać motywem naszej koszulki z własnym nadrukiem. Zanim zaczniemy poprawiać kolory, wyostrzać czy zmięczać, przyciemniać czy rozjaśniać, przyglądnijmy się możliwościom edytora ze strony https://www199.lunapic.com. Za pomocą wyboru odpowiedniej opcji z menu dokonujemy przekształcenia naszego zdjecia w obraz, który w technice i kolorach nawiązuje do dzieł wybitnych malarzy lub kierunków artystycznych malarstwa. Nie będziemy prezentować naszych prywatnych zdjęć, zamiast tego zilustrujemy przykłady za pomocą trzech zdjęć pobranych z serwisu https://pixabay.com. W kolejnych wierszach prezentujemy efekt przekształcenia zdjęć za pomocą jednej opcji wybranej w edytorze https://www199.lunapic.com. A zatem, proszę zobaczyć, jak można "jednym kliknieciem" uzyskać gotowy projekt koszulki z własnym nadrukiem.


Art > Escher

Otwieramy stronę https://www199.lunapic.com. Wczytujemy zdjęcie, a następnie w menu edytora wybieramy opcję: Art > Escher. W efekcie jednego kliknięcia zdjęcie stało się biało-czarne i zostało wzbogacone w elementy, które mają nawiazywać do prac holenderskiego malarza i grafika, który nazwa się Maurits Cornelis Escher. Projektując nadruk koszulki w jednym kolorze warto wziąć pod uwagę to przeksztalcenie.


Art > Abstract

W efekcie wybrania opcji Art > Abstract powstaje obraz, który zapewne ma naśladować dzieła abstrakcjonistów. Istotnie, w kolorystyce i formie wydaje się być nawiązaniem do autoportretu Edvarda Muncha z 1909 r. Dodane zostały do naszego zdjęcia dodatkowe elementy, niby zielone liście, które wypełniają obszary, których na zdjęciu nie było. Może to być ciekawa propozycja własnego nadruku.


Art > Vangogh

Pora na mistrza nad mistrzami - Vincent Van Gogh. Trudno powiedzieć, czy Mistrz tak by zaprojektował nadruk na koszulkę, ale można się dopatrzeć podobieństw w kolorystyce i technice do słynnego autoportretu artysty z 1889 r.


Art > Gauguin

Kolejny wielki to Eugène Henri Paul Gauguin, przyjaciel Van Gogha. Kolorystyka jakby z okresu, kiedy Gauguin tworzył na Tahiti.


Art > Frida

Jak dobrze poszukać, to okazuje się, że jest malarka Frida Kahlo. Przyglądając się delikatności różu i żółci, jakie pojawiają się na naszych zdjęciach, nawet byśmy się nie spodziewali, że prawdopodobnie nawiązują one do najbardziej makabrycznego w jej twórczości obrazu "Kilka małych ukłuć".


Art > Dreaming

Symbolizm i ekspresjonizm wprowadziły do sztuki wizualnej wyobrażenia senne. Wyostrzone kontury i jaskrawe kolory przypominają dzieła Pablo Picasso.


Art > Floating

Zwiewny, pastelowy obraz z delikatnie zaznaczonymi konturami zdaje się nawiązywać do Ukiyo-e japońskiego stylu malarstwa i drzeworytu. Termin ten tłumaczy sie jako "obrazy przepływającego świata".


Art > Illusion

Nawiązaniem do malarstwa iluzorycznego są silne kontrasty, które mają wzmocnić wrażenie przestrzenności. Skąpa, osobliwa kolorystyka być może nawiązuje do dzieł Giuseppe Arcimboldo, który już w XVI wieku tworzył dzieła postrzegane dzisiaj jako początki malarstwa iluzorycznego i surrealistycznego.


Art > Graffiti

Silnie zaznaczone czarne kontury i duże plamy o zdecydowanej barwie. Projektując koszulkę z własnym nadrukiem warto spróbować zastosowac ten efekt do zdjęć, które zawierają duże pojedyncze obiekty, np. zdjęcia portretowe.


Art > Watercolor

Akwarela to malarstwo wykonywane na porowatym papierze, który zdaję sie być tutaj wyeksponowany. Uboga, ale ciekawa kolorystyka.


Art > Kandinsky

Wassily Kandinsky to rosyjski malarz i grafik, współtwórca abstrakcjonizmu. Uważał, że sztuka pełni funkcję metafizyczną. Projekt koszulki z własnym nadrukiem uzyskany jako przekształcone tym stylem zdjęcie może się podobać ze względu na ciepłe kolory jak i bogactwo kresek, które wypełniają zdjęcie nawet w tych obszarach, gdzie było jednolite tło.


Zaprezentowaliśmy tylko niektóre przekształcenia z bogatej listy możliwości. Wybierając opcję "Art" mamy dostęp do listy 29 przekształceń, a gdy po opcji "Art" wybierzemy "Famous Art Works" pojawi się lista 96 przekształceń. Ta druga możliwość jest dodatkowo ilustrowana przykładami efektu przekształceń . Godnych uwagi jest również 55 przekształceń, które nie nawiązują do technik plastycznych, a umieszczone zostały w opcjach menu "Filters" i "Effects". Zachęcamy do eksperymentów. Liczymy na to, że niejedna efektowna koszulka z własnym nadrukiem powstanie za jednym tylko kliknięciem.