Interesujący projekt napisu na koszulce uzyskamy, gdy nałożymy przezroczyste litery na fotografię. Żeby uzyskac taki efekt posłuzymy sie edytorem ze strony ipiccy.com Jest to zaawansowany edytor do obróbki zdjęć posiadający możliwość pracy na tzw. warstwach. Zamiarem naszym jest wykonanie projektu napisu "Beata z Albatrosa" z przezroczystych liter nałożonych na zdjęcie żaglowca. Zanim otworzymy edytor pobierzemy ze strony pixabay.com zdjęcie żaglowca.

Żaglowiec ze strony pixabay.com
Żaglowiec ze strony pixabay.com

Po pobraniu zdjęcia żaglowca na nasz komputer, otwieramy stronę edyrtora ipiccy.com i wybieramy przycisk "Edit a photo". Zostajemy poproszeni o możliwość uruchomienia aplikacji "Flash" i ekran startowy zaprasza nas do pobrania fotografii.

Zaproszenie do pobrania fotografii
Zaproszenie do pobrania fotografii

Klikamy "Open" i wybieramy zdjęcie żaglowca z naszego komputera. Następnie w menu z lewej strony ekranu wybieramy przycisk symbolizujący warstwy.

Przycisk symbolizujący warstwy
Przycisk symbolizujący warstwy

Następnie przycisk "T", który spowoduje, że na zdjęcie zostanie nałożony tekst. Z lewej strony ekranu pojawi się formularz z parametrami wstawianego pola tekstowego. Przyciskamy "zębatkę" przy opcji "Background", która znajduje sie na samym dole formularza. W odpowiedzi otwiera sie okienko, na którym zmieniamy kolor tła pola tekstowego na biały i przesuwamy suwak "Opacity" na 100%.

Parametry tła
Parametry tła

Wracamy do formularza z parametrami wstawianego pola tekstowego. Wpisujemy tekst "Beata z Albatrosa". Wybieramy krój czcionki, np. "Carter". Rozciągamy pole tekstowe do osiągnięcia odpowiedniego rozmiaru. W górnej części okienka z parametrami wybieramy efekt "Lighten".

Parametry pola tekstowego
Parametry pola tekstowego

Po ustawieniu parametrów uzyskujemy następujacy efekt:

Projekt napisu na koszulkę - Beata z Albatrosa
Projekt napisu na koszulkę - Beata z Albatrosa

Na koniec przyciskamy "Save" i projekt zostaje skopiowany na nasz komputer. Koszulka z nadrukowanym napisem mogłaby wyglądać tak:

Koszulka z własnym napisem  - Beata z Albatrosa
Koszulka z własnym napisem - Beata z Albatrosa