Prostokątne zdjęcie umieszczone na białej koszulce może wydawać się zbyt kontrastującym z tłem. Można wówczas spróbować "zmiękczyć" krawędzie zdjęcia. Duży zestaw szablonów zmieniających krawędzie zdjęcia znajduje sie w edytorze na stronie https://www.tuxpi.com. Wybierzemy do dalszej obróbki jedno ze zdjęć prezentowanych w poprzednim rozdziale.

Zdjęcie wybrane do przygotowania nadruku na koszulkę
Zdjęcie wybrane do przygotowania nadruku na koszulkę.

Wczytujemy zdjęcie. Poniżej zdjęcia znajdujemy duże zestawy narzędzi służących do wykończenia krawędzi zdjęcia. My dla zakochanej pary wybierzemy efekt nieskończoności. Wybieramy ostatni zestaw "Photomontages, Fun & Art", a w nim efekt "Infinity". Poniżej efekt działania - propozycja koszulki z własnym nadrukiem o stonowanych krawędziach.

Zdjęcie poddane przekształceniu opcjami: Photomontages, Fun & Art > Infinity
Projekt nadruku na koszulkę. Zdjęcie poddane przekształceniu opcjami: Photomontages, Fun & Art > Infinity

Delikatne wycieniowanie na krawędziach uzyskamy efektem "Vignette editor", który znajduje w pierwszym zestawie "Edit Edges - Fade, Crop & Overlay". Po wybraniu opcji trzeba zmienić domyślny kolor krawędzi z czarnego na biały i zwiększyć np. do 90% wartości w parametrach "Opacity" i "Fade In".

Zdjęcie poddane przekształceniu opcjami: Edit Edges - Fade, Crop & Overlay > Vignette editor
Projekt nadruku na koszulkę. Zdjęcie poddane przekształceniu opcjami: Edit Edges - Fade, Crop & Overlay > Vignette editor

Dla kontrastu można spróbować z efektem, który spowoduje nieregularne "poszarpanie" krawędzi zdjęcia. W tym celu w zestawie "Edit Edges - Fade, Crop & Overlay" wybieramy efekt "Brushstrokes". Po wybraniu opcji mamy możliwość wybrania kształtu krawędzi.

Zdjęcie poddane przekształceniu opcjami: Edit Edges - Fade, Crop & Overlay >Brushstrokes
Projekt nadruku na koszulkę. Zdjęcie poddane przekształceniu opcjami: Edit Edges - Fade, Crop & Overlay >Brushstrokes

Tak wyglądałby efekt końcowy - koszulka z własnym nadrukiem z parą spacerującą nad brzegiem morza.

Koszulka z własnym nadrukiem - para nad brzegiem morza
Gotowa koszulka z własnym nadrukiem - para nad brzegiem morza.

Przytoczyliśmy tylko trzy przykłady wykończenia krawędzi. Na stronie https://www.tuxpi.com znajdziemy 59 sposobów na wykończenie krawędzi zdjęcia lub otoczenie ramką. Każdy z efektów ma jeszcze bogatą listę parametrów. Jest w czym wybierać pracując nad wykończeniem projektu koszulki z własnym nadrukiem.